Rolety zewnętrzne
W systemie adaptacyjnym (SK)
Przeznaczony do stosowania w istniejących budynkach. Roleta zwijana jest do skrzynki aluminiowej umieszczonej na ścianie lub w ościeży. Skrzynka jest wówczas elementem dekoracyjnym i jest dopasowana do wyglądu budynku. . .
Dotychczas sprawdzona i niezawodna technika rolet zostaje połączona z elegancką i nowoczesną skrzynką i prowadnicą aluminiową o zaokrąglonym kształcie. Dzięki tej niezwykłej formie mają Państwo możliwość nadania każdej elewacji całkowicie indywidualnego charakteru
Rolety zewnętrzne z powodzeniem zastąpią Nam okiennice – chroniąc wnętrze domu przed nagrzaniem, ciekawskimi spojrzeniami, hałasem, czy włamaniem. Są proste w użyciu, gdyż żeby je opuścić, bądź podnieść nie trzeba otwierać okna. Ponadto, cała konstrukcja rolety może być niedostrzegalna z zewnątrz, a więc nie ingeruje ona w wygląd budynku.
BUDOWA I RODZAJE ROLET
Główna część rolety zewnętrznej – nazywana pancerzem lub płaszczem – składa się z poziomych listew (profili) połączonych zaczepami na krawędziach. Połączenie jest mobilne i umożliwia nawinięcie rolety na schowany w kasecie wał. Pancerz rolety zewnętrznej przesuwa się wzdłuż okna po prowadnicach zwykłych – zrobionych z PVC i aluminium.
Listwy z PVC są lekkie. Najczęściej wykonuje się rolety zewnętrzne z profili aluminiowych – otwartych, bądź zamkniętych (dwuściennych). Zazwyczaj w profilach dwuściennych, wypełnione są one pianką poliuretanową.
Listwy mogą być perforowane, bądź pełne. Perforacja, oprócz doświetlenia pomieszczenia oraz delikatnego wietrzenia pomieszczeń przy opuszczonych roletach zewnętrznych, może być także niezwykle dekoracyjna.
Profile stalowe i aluminiowe pokrywane są zazwyczaj piecowo sporą powłoką lakieru w każdym niemalże kolorze. Możliwe jest również pozyskanie faktury drewna.
Kolejną częścią rolety zewnętrznej jest schowany w kasecie wał do nawijania płaszcza. Kaseta zrobiona jest z PVC lub aluminium montowana jest tuż nad oknem lub na murze. Rolety można montować podczas budowy nowego domu, bądź w domu już istniejącym.
Płaszcz rolety wchodzi do kasety wzdłuż prowadnic, które można przymocować do elewacji lub przy ramie okna. Roleta z prowadnicami znajdującymi się na elewacji izoluje lepiej, ponieważ od szyby dzieli ją większa warstwa powietrza, niż w rolecie z prowadnicami przy ramie okiennej.
Sterowanie rolety zewnętrznej
Roletami można sterować ręcznie lub elektrycznie. Rodzaj napędu różni się zależnie od wielkości i rodzaju rolety. Dla standardowych i lekkich rolet (do 10 kg) wystarczy napęd ręczny na linkę. Większe wymagają zwijacza z korbą. Do wszystkich rodzajów rolet istnieje możliwość zainstalowania znacznie droższego, ale dużo wygodniejszego napędu elektrycznego – najprostszy uruchamiany jest przełącznikiem ściennym.
Można zastosować też napęd wyposażony w pilota do zdalnego sterowania. Do każdego napędu możliwe jest zainstalowanie sterowników, umożliwiających na przykład opuszczanie lub podnoszenie rolet pod nieobecność domowników. Najlepsze z nich mierzą siłę wiatru, temperaturę wewnętrzną i zewnętrzną, opady oraz nasłonecznienie. Dzięki temu automatycznie opuszczają rolety w części domu narażonej na silny wiatr, deszcz czy nadmierne nasłonecznienie.
Rodzaj pancerza
39mm i 43 mm
Minimalne wymiary
0,5 m x 0,5 m
Napęd ręczny
tylko do powierzchni 7 m2
Napęd elektryczny (pilot lub klawisz)
od szerokości 0,6m
Typ montażu
we wnęce okiennej lub na elewacji
Wielkości skrzynek
137; 150; 165; 180; 205
Średnice wałów nawojowych
40mm lub 60 mm
Sposób zabezpieczenia
rygle automatyczne; rygle ręczne lub zamek na klucz
Nasza firma oferuje rolety system adaptacyny – montowane w wykończonym już domu, gdyż mocuje się je do ościeżnicy okna czy drzwi balkonowych.
KONTAKT
ul. Cieplarniana 12 05-077 Warszawa (Wesoła)
504 380 820 | 796 380 820 | 22 773 25 96
biuro@velumix.pl
Godziny otwarcia: pon.-pt.: 9:00-17:00 sob.: 9:00-14:00
Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych